Köpük Masaj

Köpük Masaj

Türk hamam geleneğinde birinci aşama olan kese vücudun ölü deriden arınıp temizlenmesi için yapılan bir tür temizlik yöntemidir.

Köpük masajındaki amaç ise tellakların keseden sonra vücudu sabun kullanarak kesenin bırakmış olduğu o yağ ve kiri vücuttan arındırmak, aynı zamanda köpüğün sağlamış olduğu kayganlıkla vücuda masaj uygulanarak vücudun rahatlamasını sağlamaktır.

Köpük masajı diğer yağlı masaj türlerine göre biraz daha baskılı ve seri yapılan bir masaj türüdür. Asıl amaç baskılı bir masajla dokulara ulaşarak günün verdiği yorgunluk ve stres hissini ortada kaldırmaktır. Köpük masajının ortalama süresi 15-20 dakikadır.

Köpük masajı kesenin ardından saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpükle uygulanan masaj işlemidir. Kese uygulamasıyla gözeneklerden çıkan yağ ve cilt yüzeyindeki kirden, tamamen arınmak amacıyla köpük masajı yapılır. Sabunun sağladığı yumuşaklık ve kayganlık sayesinde herhangi bir masaj yağına gereksinim duymadan vücudu rahatlatacak şekilde köpük masajı sunulur. Köpük masajı Türkiye’de ve Tayland’da uygulanan özel bir masaj türüdür. Köpük masajı öncesinde ve sonrasında duş almanın gerekli olduğu bir masaj türüdür. Masaj yaptıran kişinin tüm vücudu saf ve doğal sabun köpüğü ile kaplanır.

Tüm vücudu saran köpükler, cildinizi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. Bu köpük yardımı ile eşsiz ve rahatlatıcı bir masaj seansı başlar. Köpük masajı ile kan dolaşımı hızlanır, vücudunuza mükemmel bir rahatlık ve enerji verir. Hücrelerinizin yenilenme hızı artar. Bir yandan masaj teknikleri uygulanırken, aynı zamanda vücudunuz mükemmel bir şekilde temizlenir.

Köpük Masajın Faydaları
Köpük masajı ile kan dolaşımı hızlanır
Vücudunuza mükemmel bir rahatlık ve enerji verir
Hücrelerinizin yenilenme hızı artar
Vücudunuz mükemmel bir şekilde temizlenir